Найбільша в Україні навчальна модель ООН

Найбільша в Україні навчальна модель ООН

З 7 по 9 жовтня 2016 року в місті Львів тривала найбільша в Україні навчальна модель Організації Об’єднаних Націй, організована ГО «Інститут Суспільних Ініціатив». Близько ста молодих учасників та учасниць з 15 країн світу взяли участь у моделі.

Захід тривав на базі Юридичного факультету Львівського університету Івана Франка та міської ради Львова протягом 3 днів та включав у себе різноманітні навчальні формати. Результати напрацювань учасників будуть розглянуті в головному управлінні ООН в Україні.

Перший день навчальної моделі ООН пройшов у лекційному форматі. 3 експерти з різних країн провели навчальні сесії на різні актуальні теми. Серед них: Оксана Юринець – політик, науковець, громадська діячка,  – розповідала про гендерну рівність у політиці та соціальному житті.  Ярослав Мелех, PhD кандидат з економіки, громадський діяч провів інтерактив-заняття у форматі питання-відповіді на тему альтернативних шляхів економічного зростання. Цього ж дня американка Керін Скотт розповідала про соціальне підприємництво.

img_7927

 

Другий день пройшов у форматі засідань комітетів ООН. Усі учасники були розподілені на 3 комітети: охорона безпеки, комітет з прав людини та соціально-економічний комітет. Протягом дня кожен делегат висловлював свою позицію щодо заданої проблеми відповідного комітету. Після дискусії учасники готували резолюцію, що мала на меті віднайти реальні рішення цих питань.

Третього дня учасники презентували напрацювання резолюцій всередині своїх комітетів та обирали одну для представлення на Генеральній Асамблеї, що пройшла у залі засідання Львівської міської ради.

Варто ще раз підкреслити, що прийняті на Асамблеї резолюції та рішення проблем будуть розглянуті в управлінні ООН в Україні, що ще раз підтверджує зацікавленість  міжнародних інституцій у розвитку молодіжних ініціатив та важливості голосу молоді.

Партнерами даного заходу є Львівська Міська Рада, ELSAЛьвів, ГО «Час Справедливості», та Міністерство молоді та спорту України.

Leave a Reply