Чи потрібен Львову “Львів”?

Саме з такою назвою проходило громадське обговорення 4 березня в стінах Медіатеки щодо кінотеатру “Львів”. “Невже у Львові є кінотеатр “Львів”?-запитаєте ви. Відповідь буде позитивною. І знаходиться кінотеатр у центральній частині міста у Стрийському парку. Що, як і хто були присутні на цьому обговоренні – про це все нижче. Мета зустрічі (як зазначено в описі події у ФБ) – згенерувати цікаві ідеї для ре-активації кінотеатру “Львів” та сформулювати позицію громади стосовно майбутньої долі закладу. Трохи історіїКінотеатр “Львів” збудований в 1960 р. як павільйоном науки і техніки. Згодом, з 1969 р. почались показ фільмів. Наразі приміщення кінотеатру “Львів” знаходить на балансі Львівської області, тобто власником його є ЛОДА (як і всіх інших кінотеатрів). Кінотеатр “Львів” установа не прибуткова, тому утримає гроші з держбюджету. Але з 2013 р. не фінансується. Кількість працівників -7. Наявний один зал на 700 місць. Наразі закритий через відсутність опалення.

Зустріч почалась з показу короткометражного документального фільму українського режисера Максима Мадонова “Кінотеатр “Україна”(2013).
Студенти привозять українське кіно в закинутий кінотеатр “Україна”, що стоїть в маленькому провінційному містечку. Молоді кінематографісти власними силами повертають кінотеатр до життя і привертають увагу громади до кіно, намагаючись зрозуміти, що буде, якщо українське кіно відродиться.
https://vimeo.com/91210431

10647226_10153693798266029_9018949991285149487_nПісля цього показали відео оперативної зйомки про теперішній стан кінотеатру. А стан кінотеатру жахливий. За словами теперішнього директора кінотеатру, який був присутній, приміщення кінотеатру зазнає таких проблем як грибок, погана гідроізоляція, незадовільний стан ринв. До цього ще потрібно додати те, що кінотеатр раніше був накритий склом, а останні 50 років дах накритий тонкою бляхою. Можна поставити металеві ферми дахових конструкцій (думка самого директора), але цей тягар може не витримати фундамент. Також кінотеатр має заборону від пожежної служби про збір великої кількості людей (до слова театр ім. Марії Зеньковецької – теж). Вартість мінімальних ремонтних робіт та устаткування складає близько 3,5 млн. грн. Здавалося б краще зруйнувати цей кінотеатр, який має більше мінусів, аніж плюсів, на перший погляд. Як висловився депутат ЛОДА: “Треба визначити: дешевше зруйнувати чи перебудувати приміщення кінотеатру? Щоб це визначити потрібно зробити експертну оцінку приміщення”. До слова, експертна оцінка і є другим пунктом Програми по відновленню роботи кінотеатру на 3 роки, яку напрацювала ініціативна група. Інші два пункти програми:1. злиття підприємства кінотеатр “Львів” з Львівською обласною конторою прокату кінофільмів (фільмотека якої налічує 2666 плівкових фільмів, з яких актуальними для оцифрування є близько 900 та надає ліцензії на показ фільмів) в Центр українського кіно і кінематографута2 .проведення ремонтних робіт. З програмою можна ознайомитись в Департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. 11037346_818600158175260_6267668493664221254_n

 

Ідеї, ідеї, ідеї…

Протягом палкої дискусії почуто багато ідей, як можна відродити кінотеатр. Ось деякі з них:- від директора кінотеатру: зробити 5 залів (по 200 місць кожен), а великий зал використовувати для концертів,- дитячий розважальний центр,- проводити ігри КВК,- соціальне кіно – покази українських фільмів для людей похилого віку та мам з дітьми (на зразок київського кінотеатру українського фільму “Ліра” на базі кінотеатру ім. Чапаєва),- музей кіно,- культурно-просвітницький центр,- кінолекторій – кіно супроводжується лекціями про фільм, режисера,..- …Список залишається відкритим. Час іде! І щоб розмови не залишились розмовами треба діяти вже сьогодні! Для того щоб переконати комісію ЛОДА на виділення коштів на проведення експертної оцінки потрібно показати, що є реальна і чітко прописана програма, що є молоді талановиті люди, яким цікава тематика кіно. Тому, чим цей кінотеатр не став би в майбутньому, його треба наповнити різними заходами (керівництво кінотеатру за). Можливо найближчим часом в приміщенні кінотеатру почнуться покази фільмів. До речі, мінімальна кількість відвідувачів на один сеанс становить 4 особи (щоб покрити витрати на електроенергію). І все ж, чи потрібен Львову “Львів”? – Відповідь однозначна: Потрібен. Бо кінотеатр “Львів” – це історія, це культурна цінність міста. І сьогоднішня дискусія – це дискусія типу “Бути Ейфелевій вежі в Парижі чи ні?” До теми: “Кінотеатри Львова” на інтерактивній мапі Львова  Володимир Сухий – волонтер ГО “Інститут Суспільних Ініціатив”особистий блог Володимира тут