волонтерство

від 3 тижнів до 12 місяців

освіта, волонтерство

молоді люди віком 18-30 років

постійно діючий проєкт

безкоштовно для волонтерів

Репицький Тарас

063 150 81 16

Опис програми

Програма Європейського корпусу солідарності (European Solidarity Corps або ESC) – це офіційна молодіжна волонтерська програма Європейського союзу, яка надає можливість молодим людям у віці від 18 до 30 років відправитися на волонтерство за кордоном безкоштовно, з повною компенсацією витрат.
Основною метою програми ESC є просування солідарності як цінності, зміцнення міжнародного партнерства, розширення можливостей для молодих людей з будь-яким рівнем достатку, включаючи людей з особливими потребами. Суть програми: молоді люди отримують особистісний та професійний розвиток, можливість безкоштовно подорожувати і вивчати культуру, а соціально значущі некомерційні проекти отримують активістів, готових регулярно працювати.

Девіз програми – «Learning by doing», тобто «Вчуся, працюючи».
ESC є проектом неформальної освіти, яке знаходиться за рамками звичної школи і університету. Волонтер набуває нових навичок, знання і вміння в процесі роботи в некомерційній / бюджетної організації в іншій країні. Нова організація, новий вид діяльності, інша країна – все це викидає учасника ESC зі звичної зони комфорту, і це дозволяє придбати цінний життєвий досвід і навички.

Умови участі:
✔ вік волонтера може бути від 18 до 30 років;
✔ Проект триває від 2-х до 12 місяців;
✔ Волонтер працює на базі некомерційної, бюджетної, муніципальної організації 30-35 годин (5 робочих днів) в тиждень;
✔ Волонтери з України можуть брати участь в проєктах тільки в країнах-членах Європейського Союзу + Північна Македонія, Туреччина, Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія

Тематика проекту: Проєкти здійснюються в різних областях, але частіше за все вони пов’язані з роботою в соціальній сфері: робота з дітьми та молоддю, допомога літнім і людям з обмеженими можливостями, робота з молоддю, екологічні проекти і тд.

«Volunteering for all» – ще один девіз програми. Тому тут немає строгих вимог до досвіду роботи або професійних компетенцій волонтера, кожен може знайти проект для себе. Молоді люди, завдяки участі в проекті, можуть набути цінного досвіду роботи в організації, який допоможе їм у подальшому знайти своє покликання і роботу. Найголовніша вимога до волонтерів – величезна мотивація, сильне бажання допомагати, бути частиною програми, проявляти ініціативу і ентузіазм при здійсненні своїх завдань! Єдине, що необхідно відзначити – це рівень володіння іноземною мовою. Щоб спілкуватися з координатором приймаючої організації, вам необхідно мати хоча б базовий рівень англійської або національної мови тієї країни, в яку ви хотіли б поїхати.

Програма Європейського корпусу солідарності – грантова і повністю фінансується, тому тут немає і не може бути ніяких внесків за участь. Крім того, волонтеру відшкодовуються візові та транспортні витрати, надається медична страховка, житло і харчування, а також щомісяця видаються гроші на кишенькові витрати.

Участь в ESC проект – це унікальний досвід, який дозволить вам пожити за кордоном, дізнатися звичаї іншої країни, вивчити мову, зануритися в місцеву культуру. В ході проекту ви зламаєте свої стереотипи про інші країни, розширите свої горизонти, познайомитеся з цікавими людьми, зможете отримати досвід роботи в цікавій для вас області та багато-багато іншого.
Щоб краще зрозуміти, що дає участь, вам варто ознайомитися з враженнями волонтерів, які вже закінчили свої проекти.

Більше інформації (англійською) за посиланням.

Результати нашої діяльності

  • 106 осіб, яких ми відправили на волонтерські програми в Європу
  • 10 осіб, які волонтерили з Європи у Львові 
  • Менторська підтримка
  • 11 проведених презентацій програми в Україні
  • Авторська методика супроводу волонтера