Новий етап співпраці України і Польщі – проект «Між Галичиною та Європою»

Новий етап співпраці України і Польщі – проект «Між Галичиною та Європою»

Завершився перший молодіжний обмін між молоддю із Польщі та України на тему: “Galicia and Europe. Let’s discover our common identity”. Учасниками проекту, який тривав з 21 – 28 жовтня неподалік від містечка Тарнув (Польща), стали 24 молодих особи з української та польської сторін.

20161023-img_7736

Галичина – історична область, яка колись була нашим спільним домом, адже займала територію західної України та південно – східної Польщі. Відтак, у ГО «Інститут Суспільних Ініціатив» та ГО “Nowe Inspiracje” виникла ідея посилення регіонального співробітництва в контексті спільної історії та культури Галичини, яку вони успішно втілили у життя.

Подія зібрала під одним дахом абсолютно не схожих між собою людей, котрі навчаються або працюють у різних сферах (політологія, право, економіка, дизайн тощо), але яких о’єднала одна важлива мета – побудова міцного та аргументованого міжкультурного діалогу.

20161022-img_7628

На протязі тижня активна молодь разом із тренерами  намагалася знайти відповіді на питання: що таке ідентичність, у чому вона проявляється, як народжуються стереотипи та яким чином їх можна зруйнувати, перейшовши на абсолютно новий рівень спілкування та сприйняття інформації.

Кожного дня відбувалися воркшопи, лекції та дебати. Зокрема, на теми організаційної спроможності, міжнародних інституцій та ідентичності Галичини, аналізу ведення бізнесу в двох країнах, дослідження мов, аналіз історичних фактів та ін. Учасники знайомилися із культурою своїх регіонів та мали чудову нагоду побачити і зрозуміти те, наскільки схожими є, здавалося б, зовсім різні мови, звичаї, традиції і цінності.

В рамках проекту були організовані поїздки до Кракова і Тарнува для того, аби ще більше проникнутися атмосферою тутешнього способу життя. Для учасників було передбачено активне дозвілля: волейбол, футбол, теніс, польські та українські вечори із танцями та караоке під час яких можна було обговорювати важливі питання у менш формальній обстановці.

20161025-img_8380

В результаті, головної цілі проекту було досягнуто, адже важливим було не лише віднайти спільну ідентичність, а й розвинути ідеї плідної співпраці у майбутньому, яку заплановано реалізовувати у декілька етапів. Наступний стартує уже незабаром і полягатиме у серії просвітницьких заходів в школах Львівської області та початку побудови платформи для подальшої співпраці та розвитку ідеї.

Проект“Galicia and Europe. Let’s discover our common identity”   реалізовано в рамках Українсько-Польської Ради обмінів молоддю та за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Leave a Reply