Виклики, результати та досягнення учасників Civil Society Fellowship Program

Виклики, результати та досягнення учасників Civil Society Fellowship Program

Наприкінці лютого наша громадська організація “Інститут Суспільних Ініціатив” оголошувала прийом заявок на Civil Society Fellowship Program, що полягала у залучені молоді з Вірменії, Грузії, Молдови та України до тижневої практики в організаціях громадянського суспільства на базі ЄС, що розташовані в Німеччині (TeachSurfing) та Бельгії (AEGEE – Association des États Généraux des Étudiants de l’Europe).

Наші учасники мають чим поділитися з вами.

TeachSurfing  – компанія, розташована в Берліні, де стажувалося двоє учасників з України

TeachSurfing – це “платформа, де реєструються суспільні організації, що потребують експертної допомоги у певних галузях (від дизайну до сільського господарства) та готові прийняти експерта для проведення тренінгу, лекції, практикуму, тобто будь-якого освітнього заходу. У той же час, ви як експерт також можете зареєструватись в системі та коли ви їдете кудись – чи по роботі, чи в якості мандрівника, то можете запропонувати свої знання для громади, таким чином поїздка, візит, навіть просто відпочинок може мати набагато більше сенсу, якщо поділитись знаннями у тій сфері, де ви є експертом (або не супер експертом, але добре обізнані в цій сфері!) з місцевою громадою”, пише Дар’я.

Людмила стверджує, що система працює нескладно: “як людина, яка хоче поділитися знаннями, кожен може вказати свої навички, місце розташування та план подорожей. Як член школи, НУО або будь-якої місцевої громади, ти можеш розміщувати свої зацікавлення в тематиках та інтереси. Через платформу TeachSurfing обидві сторони можуть знайти та зв’язатися один з одним для організації подій з обміну знаннями. Після цього вони можуть повідомити свої історії успіху, щоб надихнути більше людей”.

AEGEE Association des États Généraux des Étudiants de l’Europe – брюсельська організація – “є однією з найбільших міжгалузевих студентських організацій Європи, яка прагне зміцнити демократичну, різноманітну, без жодних кордонів (як на землях, так і у мізках), єдину Європу”. У цій організації стажувався Володимир. Основні завдання для стажерів полягали уактивному ознайомленні із головними напрямками організації, вивченням їхніх пріоритетів та доповнення їх своїм свіжим баченням, дослідженням та аналітикою. На його думку, “участь у всеєвропейському молодому фестивалі YOFest мабуть стало вершиною нашої співпраці – ми допомагали презентувати організацію потенційній аудиторії, обмінювалися досвідом із іншими політичними та громадськими організаціями, а я гідно носив значок “YMCA Lviv and AEGGE.”

Усі стажери підтвердили важливість їхнього перебування на стажуванні, особливо підкреслюючи важливість практичної діяльності та ознайомлення з роботою організацій, а також здобуття таких навиків, як чіткість, менеджмент та орієнтованість в часі. Серед викликів учасники згадали важливість проходження таких стажувань не наодинці, а в компанії однодумців. Загалом, надання  подібних можливостей для молоді (таких, як Civil Society Fellowship Program) дає спроможність розвивати українське суспільство через навчання нових лідерів.

 

Leave a Reply