Думай глобально, дій локально! 

Думай глобально, дій локально! 

Міжкультурна взаємодія, комунікація між різними громадами, обмін кращими практиками локальних проектів – ось головні принципи, на які опиралися учасникики Національного навчального візиту громадських активістів та студентів з різних куточків України в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради, що відбувся 20-24 жовтня у Тернополі.

5 днів різноманітних активностей, продуктивної роботи, та веселих відпочинків. «Ми є помічниками у плані спонукання ініціативи самих громадян» – каже менеджер проекту «Активні громадяни» Віталій Тихонович. Навчання у Тернополі відвідали 30 представників з різних куточків України і серед них два молодіжних працівники ІСІ – Пьотр Куявські та Валентин Гуцал.

14881683_1613765488923953_1615139765_o

«До нас приїхало 30 учасників із Києва, Львова, Чернігова, Сум, Вінниці, Кропивницького, Краматорська, є студенти із Луганська та Донецька, які наразі живуть в інших містах, також активісти з Тернопільського району. Окрім тренінгів ми маємо зустрічі із владою міста та області, під час яких переймають досвід Тернополя та області.»  – розповідає координатор проекту у Тернополі Мар’яна Гевко.

Програма заходів була надзвичайно насиченою, поєднуючи у собі важливі навчальні моменти та різноманітні відпочинкові активності. Важливим аспектом навчання була активна взаємодія між представниками громадськості та владою міста. З активістами  зустрівся очільник Тернополя Сергій Надал, який розповів про кращий досвід міста у сфері розвитку громадянського суспільства, днем  пізніше аналогічна зустріч відбулася з представниками управління сім*ї, молоді та спорту Тернопільської ОДА.

«Тернопіль вважається містом молоді, адже приблизно 45 тисяч населення міста – це студенти тернопільських університетів. Тому ініціативи молоді та студентства сильно впливають на життя міста, його розвиток, реалізацію соціальних проектів та розвиток соціальної інфраструктури, – Наприклад, у місті діє Молодіжна міська рада, яка активно долучається до суспільно-політичного життя міста.» – акцентував мер.

14812842_1613765492257286_1012783114_o

Доповнювали картину надзвичайно цікаві зустрічі з представниками громадського середовища Тернополя та захоплюючі екскурсії Тернополем та Бережанами.

Особливою сторінкою у рамках візиту було відвідання Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів. «Хто не знає свого минулого – той не побудує майбутнього» – ствердно запевнили  учасники заходу.

Знання – це інструмент за допомогою якою усі ми разом можемо здійснювати перетворення, однак любов, дружба та підтримка – є рушійною силою цих змін, приводячи до руху усі важливі компоненти суспільних змін.  Лише поєднання цих компонентів дасть змогу активно втілювати такі необхідні зміни, і саме цього ми навчилися у Тернополі.

Закінчився тренінг та візит, але для нас – все тільки починається !

 14825557_1613765468923955_1433627628_n

 

Leave a Reply