Минулого тижня у Славському Львівської області завершився другий польсько-український молодіжний обмін “Youth Without Borders”, який зібрав 24 активних людини заради того, щоб дізнатись більше про інклюзію молоді із обмеженими можливостями, та про те, що значить інклюзивне суспільство.  Також протягом семи днів учасникам вдалось завести нові контакти, поговорити на нагальні проблеми і, звичайно ж, просто гарно провести час. За цей короткий термін вдалося створити командний дух, об’єднатися за інтересами, подискутувати і навіть провести соціальну кампанію з питань дискримінації та інклюзії людей з обмеженими можливостями.

fotorcreated

Два близькі народи в одному чудовому місці не могли не зійтись. Поляки, вражені українським морозом, гостинністю і дешевими цінами, проявили неймовірну відданість місцевим жителям і персоналу готелю. Також їх загартував похід на гору Тростян, де по коліна лежав сніг, а їхнє серце покорив карпатський чай і глінтвейн. Тим часом українці з різних куточків країни розбивали свої стереотипи про поляків і намагалися якнайглибше поділитися своєю культурою. Недарма таке тісне спілкування – це чудовий зразок informal education, однієї з тем, що також обговорювалась на проекті.

fotorcreated2

Учасники неодноразово проявляли свою креативність, організаторські здібності та практикували роботу в команді під час підготовки різноманітних презентацій та зйомок коротких відео. Особливе зацікавлення викликав так званий метод “storytelling”, який із легкістю можна використовувати для промоції соціальної інклюзії серед молодих людей.

Інтерактивні заходи неформальної освіти безперечно зблизили місцевих жителів, організаторів та учасників. Кожна вільна хвилинка з користю була присвячена людським стосункам, адже це найголовніше в успішному розумінні нагальних проблем.  Таким чином, найважливішим процесом зустрічі була спроба зрозуміти аргументи кожного, адже, як кажуть, у монети є дві сторони.

fotorcreated1

 

 

 

 

 

 

Крім того, команді вдалося успішно провести культурний захід у місцевій школі, відчути себе у ролі фасилітаторів, залучитися до обговорення прав людини, написати щоденник від імені людини з обмеженими можливостями і потішити свого секретного друга увагою.

Польсько-український молодіжний обмін надав можливість побачити світ очима інших людей, збагатитися знаннями і друзями, а також вільно висловлювати свою думку без осуду від інших. Інтенсивні 7 днів дали багато тем для розмірковування та натхнення для громадської діяльності.

Проект “Youth Without Borders”  реалізовано в рамках Українсько-Польської Ради обмінів молоддю та за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

dsc_0411