Артур Сумароков, 28-річний кінокритик щойно прибув на Львівський головний вокзал. Він буре свою сумку і прямує до дівчини в чорному, яка тримає табличку “See Beyond”. Він збирається долучитися до літньої мистецької резиденції.

Пізніше Артур визнає, що ті десять днів змінили його погляд на світ.

З 7 по 17 червня Інститут Суспільних Ініціатив організував ряд подій, основною метою яких було підвищення обізнаності про права людини, соціальну інклюзія,  поширення ідей різноманіття та рівності та боротьба зі стереотипами через мистецтво, творчість і особисті історії.

Театральна Резиденція

Чотирнадцять молодих людей взяли участь у театральній резиденції See Beyond, щоб навчитися як працювати з соціальною проблематикою за допомогою театру, імпровізації і перформансу. З самого ранку до пізнього вечора учасники резиденції здобували знання і пізнавали свою творчу сутність.

“Сама атмосфера резиденції змушувала тебе роздумувати про стереотипи, дискримінацію і власне відношення до людей. За рахунок воркшопів, різних вправ і дискусій в неформальній обстановці кожен учасник мав змогу обдумати своє власне відношення до теми резиденції” –  Анастасія Кітик, учасниця арт резиденції .

“Дуже крута та правильна ідея була використовувати імпровізацію та перформанс для засвоєння теми дискримінації. Тема зайшла не просто як якась теорія,а як реальний досвід” – Леонід Єжуров, учасник арт резиденції.

“За рахунок багатьох тренінгів я мала змогу відчути на собі, як це – бути людиною, проблем якої ніхто не помічає, бути соціально ізольованою людиною, бути по іншу сторону мого сприйняття навколишнього світу й інших людей. Це насправді дуже сильно впливає на зміну власної думки, коли ти сам хоч на час граєш роль іншої людини. Це навчає емпатії.” – Гала Козютиньська, учасниця арт резиденції .

“Кожен день резиденції був наповнений матеріалом, який створив фундамент наших знань, на яких потім будувалися наші імпровізації і перформанси. І тому жива бібліотека – стала логічним завершенням резиденції, адже показала нам, що всі ці проблеми, які ми обговорювали – не вигадані, а існують насправді”

Жива Бібліотека

Вуличні перформанси

Проект реалізовано ГО “Інститут суспільних Ініціатив” за підтримки Ради Європи та Європейської Молодіжної Фундації.