“Рівність” – це не твердження; а напрям, який вимагає часу та зусиль, і саме тому у нас є “дорога”, щоб дістатися великої “Р”. 

На початку травня, 22 молодих людей розпочали будівництво довгої магістралі гендерної рівності, яка з’єднує два пункти: Україну та Німеччину. 

“Road to gender equality” No.1

з 6.05 по 12.05 тривала перша фаза проекту  “Road to gender equality” у рамках зустрічей німецько-української молоді “MEETUP!”. Головною причиною, яка зібрала навколо себе молодь з двох країн у маленькому містечку Славське, Львівської області, була інколи спекулятивна, наболіла або для когось досить інтимна тема гендерної рівності. 

Починаючи з формування власної ідентичності, кожен учасник поступово ставав більш свідомим до проблеми. Таким трансформаціям слідувала довга робота: вивчення різниці між гендером та статтю; дослідження того, як “працюють” гендерні ролі, якими стереотипами можна заразитися від медіа та що спільного й відмінного між двома країнами у сфері гендеру. 

“Я був радий більше дізнатися про гендерну рівність у Німеччині та Україні. Це щось справді нове для мене, особливо беручи до уваги, що я турок за походженням.” – Умут Сасмаз, учасник молодіжного обміну. 

“Найцікавішою частиною для мене була презентація існуючих гендерних стереотипів в цілому, та окремо в Україні та Німеччині.” –  Дарія Гаскова, учасниця молодіжного обміну.

 

 

“Сьогодні я дізналася досить багато про гендер, гендерну рівність та стереотипи, з перспективи України. Це виявилось дійсно пізнавально, адже мені на думку прийшли нові ідеї, яких не було раніше.” – Антоніа Шафер, учасниця молодіжного обміну.

 

 

 

Сенсорний лабіринт-театр 

Учасники на 2 дні стали творцями великого театру-лабіринту, за допомогою якого їм вдалося відтворити кілька сюжетів із життя іммігранта. “Глядач”, позбавлений одного з чуттів – зору, мав змогу пройти крізь театр та пережити кожну ситуацію глибинно.  

“Сенсорний лабіринт-театр – це дуже вражаюча і водночас корисна річ для формування розуміння в молоді. Тож я буду використовувати цей метод у своїй практиці, адже він справді креативний та інтерактивний.” – Умут Сасмаз, учасник обміну.

“Найцікавішим виявилася постановка сенсорного лабіринт-театру для школярів. Їхні усміхненні обличчя надали мені чудових емоцій.” – Олег Попович, учасник обмін. 

“Для мене абсолютно новим було те, що люди переживали світ набагато інакше, якщо забрати у них одне з чуттів.” – Антоніа Пілз, учасниця обміну. 

“Найсильнішим для мене був досвід роботи з сенсорним лабіринт-театром, тому що я мала шанс бути автором одного з, і водночас – учасником іншого.” – Евеліна Росюк, учасниця обміну.

Сторітелінг

Уміння розповісти історію – один з додаткових методів, які учасники практикували як підхід влучного донесення інформації про дискримінацію, стереотипи й гендерну нерівність до аудиторій.

“Я отримав багато позитивних емоцій після знайомства з людьми з інших країн та регіонів. Ми, як сучасна молодь, повинні розуміти і поважати вибір та культуру інших людей. За допомогою методів неформальної освіти, таких як: SLT, storytelling та колаж, ми дізналися більше про стереотипи та дискримінацію серед меншин.” – Артур Хорунжий, учасник обміну.

“Перший етап проекту завершився приємними почуттями після знайомства з новими людьми та розуміння ситуації в Україні та Німеччині. Нам доведеться провести нелегку роботу в обох країнах. Подібні зустрічі дають чудову можливість швидше та ефективніше змінити свій світогляд та світогляд навколишнього середовища.” – Олег Колесніков, учасник обміну. 

“Road to gender equality” No.2

23-28 червня. Магдебург, Німеччина. Нова фаза, новий досвід, нові відкриття. 

Медіа – це вже окремо сформований світ, перепустку до якого шукали учасники зустрічі. На щастя, у цьому світі знайшлося місце для активізму та рівності. 

Опановуючи базові знання зйомки відео, stop-motion роликів та цифрового сторітелінгу, молоді люди перенесли свої думки про роль медіа, дискримінацію, нерівність і роль активізму як протектора на власноруч створенні відео-полотна.

“Серед досвіду який я отримав: робота в команді, створення якісних медіа-продуктів та розуміння, як надалі розвивати себе. Найцікавішою частиною проекту була практика створення відеороликів. Ми створили stop-motion відео, і це був дійсно довгий процес, близько 5 годин, але наприкінці ми отримали чудовий продукт, яким я дуже пишаюся.” – Андрій Бойко, учасник обміну.

“Було захоплююче зустріти скількох людей з України та працювати разом з ними над кількома медіа-проектами. Починаючи від ідеї і фактично йдучи до її реалізації. Цей досвід видався й справді чудовим для мене, адже я вперше мав можливість працювати над такою крутою темою.” – Йоханнес, учасник обміну.

 

 

Проект реалізовано ГО “Інститут суспільних Ініціатив” в програмі підтримки “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді” фонду “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” (EVZ).