Cпочатку страх, невідомість, чіткий і зрозумілий інструктаж, – і, здається, все як “два на два”. Незручний костюм і важке спорядження, але бажання спробувати більше – і ти робиш перше занурення. Починається 5-ти хвилинна паніка від незвичності і незручності. Ти пливеш, тебе тягне вбік і перевертає, не можеш зрозуміти як дихати, нервує звук з трубки, яка тричі вилітає з рота і починає випускати повітря – Як заспокоїтись? Хочеться кинути все на тому ж місці і вийти на сухий берег! Але тут допомогли слова тренера, і ти даєш собі слово – якщо цього разу не вийде, не будеш більше нікого затримувати.. і ВИХОДИТЬ! Більше того – під водою контролюєш себе краще ніж над! Все розумієш, все виконуєш, починаємо рухатись по дну – навколо невимовна краса, яку можна зачепити рукою, і підводні жителі зовсім тебе не полохаються – це інший світ! Ти опиняєшся 9 м під водою – це щось неймовірне!

І ти ще більше не можеш повірити, що  це відбувається з тобою в країні Мальта, на острові Гозо, де ти вже 2-й місяць і кожного тижня отримуєш якийсь новий і незабутній досвід на прикладі цього скубадайвінгу. Скажете це нереально  – з програмою EVS все можливо!

IMG_1835Мене звати Христина, мені 27 років, і я вже 10 днів як не #EVS-волонтер –  і це дуже дивне, приємне і ностальгічне відчуття – я надзвичайно рада, що таки втілила цю свою мрію в життя. Про таку круту програму як European Volunteer Service я знала вже досить давно, оскільки раніше допомагала таким же щасливцям як я, поїхати на рік попрацювати в громадських організаціях Європи і отримати купу нових вражень, вмінь і знань  абсолютно безкоштовно. Але сама я ніяк не могла зважитись на такий крок, оскільки більшість проектів в програмі є досить довгими – від 6 до 12 місяців, і я розуміла, що не зможу покинути все в Україні на такий довгий період часу. Тому коли почула, що відкрилась вакансія на острів Гозо на Мальті, у рятувальну громадську організацію “Emergency Responce Resque Corps” – відразу зрозуміла, що це для мене.

Так і сталося! Все вирішилось буквально за місяць, і вже з початку лютого я почала “занурення” в цю чудову, мальовничу маленьку цятку на карті під італійською Сицилією (так кумедно мальтійці розказували нам, як пояснують закордоном звідки вони). І справді –  перше враження було- “Наскільки країна маленька!” – три острови, найбільший з яких ти можеш проїхати з одного кінця в інший за годину часу, а на найменшому живуть всього 4 мешканці. Також що здивувало – це лівосторонній рух, і наскільки всі добре розуміють і спілкуються англійською, хоча акцент декого був справді викликом для розуміння. Але це насправді дуже спростило нам життя протягом цих 2 місяців – усюди – в магазині, банку, автобусі ми могли вільно  пояснити чого хочемо англійською, і нам настільки ж вільно і зрозуміло відповідали на будь-яке запитання. Також все навчання, тренування і підручні матеріали на роботі була англійською, тому нам вдалось значно підтягнути мову, а також якомога більше отримати знань від програми.

Наша основна зайнятість полягала в патрулюванні, та при потребі наданні першої долікарської допомоги на різних заходах і зібраннях людей – як в приміщенні так і відкритому просторі. Саме завдяки такій роботі ми змогли побувати і на карнавалі в місті Надур, і на виставці робототехніки, і кінних скачках, і перегонах на мотоциклах, а також піших походах та театральних виставах. Патрулювали ми зазвичай з нашими колегами – місцевими волонтерами, які теж були дуже цікаві люди різного віку, з різним соціальним статусом і поглядами на життя. Це дозволило побачити Мальту з різних ракурсів і познайомитися з цікавими людьми, як корінними мешканцями, так і іноземцями, багато з яких були англійцями.

IMG_2337

IMG_2149

 

 

 

 

 

 

 

 

Насправді ця 2-місячна пригода як відкрила мені Мальту, так і по-новому дозволила відкрити себе, випробувати в різних екстремальних, побутових, робочих і життєвих ситуаціях – я спробувала скубадайвінг, каякування, плавання в зимовому морі, літала між скелями на мотузці, співмешкала з іноземцями, отримала навички поводження в надзвичайних ситуаціях і навіть навчилась робити сувенірні чашки з допомогою термообробки. І цей список ще можна довго продовжувати! Одне з найцікавішого й унікального – я встигла вживу побачити красиве чудо природи – Лазурове вікно, яке, на жаль,  9 березня шторм забрав під воду.

Тому я дуже всім рекомендую  – якщо ви хочете пережити такий досвід, як Європейська Волонтерська програма (EVS) – подавайтеся вже зараз, не відкладайте на потім і не пропустіть цього незабутнього досвіду в своєму житті.

IMG_2301

А щоб мої слова не були безпідставними – додаю декілька світлин свого “занурення” з красою островів Мальти –  просто неможливо передати її словами, і навіть дуже важко до кінця передати фото – це треба побачити на власні очі!

Дуже велике Дякую ГО “ERRC” за опіку, навчання і підтримку протягом цих 2 місяців, Андрію Аврамкіну за гарну компанію, а також ГО “Інститут Суспільних Ініціатив” за таку можливість поїхати, підтримку з України і навіть з Мальти, та й просто за те, що вони такі круті, що відкривають такі перспективи для молоді в Україні!