90f6d6c0-1e2c-40c1-bd20-25c87db77a85-2-e1468083146510

ПРО ПРОЕКТ

Громадська організація «Інститут Суспільних Ініціатив» уже третій рік поспіль реалізує програму неформальної освіти для учнів «Школа змін». Що таке неформальна освіта і нащо вона потрібна? Чому «Школа змін»? Яких результатів ми очікуємо? Про все це ми говоримо з учнями на вступному уроці. Ми не даємо готових відповідей, а мотивуємо думати і висловлюватись. На початку заняття юнаки та дівчата дивляться на нас з недовірою, а вже наприкінці – готові приймати нові виклики.

Світ навколо змінив слоган з «одна освіта на все життя» на «навчання упродовж усього життя». Формальна (шкільна чи університетська) освіта не встигає за вимогами часу, тоді як неформальна – достатньо гнучка і чутлива до нових завдань. Сьогодні молодим людям потрібно вміти ефективно комуні кувати, працювати у команді, толерантно ставитися до людей різного віку/кольору шкіри/майнового статусу, генерувати цікаві ідеї та втілювати їх у життя. Ці навички не здобудеш на уроках математики, хімії чи англійської мови, а на уроках «Школи змін» – здобудеш.

Ще одне велике завдання «Школи змін» – навчити учнів вірити у свої сили. Вже сьогодні вони можуть стати волонтерами у якійсь добрій справі, здобути міжнародний досвід волонтерства чи вплинути на розвиток своєї школи. Одразу на першому уроці учні та учениці 9-го класу НВК «Школа-ліцей Оріяна» вирішили, що варто поміняти вікна у класі, де ми займалися. Тож уроки з проектного менеджменту стануть їм у пригоді.

З 25 вересня «Школа змін» стартувала у чотирьох школах на Сихові.  Наша програма складається з 10 уроків, які можна умовно поділити на два блоки. Один скерований більше на особистісний розвиток, тоді як інший має на меті поглибити знання учнів про громадянське суспільство, громадську активність і відповідальність. Логічним завершенням «Школи змін» є проекти соціальної дії, які розробляють і мають можливість втілити самі учні. Наші лектори – фахівці у  своїх галузях, які вміють зацікавити і навчити.

Ми віримо в молодь і працюємо для того, аби вони вірили у свої сили і відповідально діяли.

Період реалізації

З 2014 року щосеместру

Місце реалізації

м.Львів, Сихівський район

м.Київ

ПОКАЗНИКИ

Починаючи з 2014 року, проект Школа Змін дав змогу багатьом учням почути цікаві лекції, відвідати найкращі підприємства та ініціативи Львова та Києва, а також взяти участь в міжнародних проектах!