Своїми особистими спогадами з проекту «Inclusive Europe» у нашому блозі ділиться Костя Співак:

21751863_487820191579759_769190540481176171_n

“Перш за все, мене дуже вразила попередня підготовка організаторів: приблизно за 2 тижні до початку проекту організатори надіслали додаткові матеріали, які необхідно було прочитати щоб краще розумітись в проблемах біженців.

Протягом першої частини проекту, в Вільнюсі, я познайомився з багатьма цікавими людьми і особливою для мене стала також культурна різноманітність учасників. На проекті були представники з 16 різних країн, від Португалії до Вірменії і від Естонії до Коста-Ріки. Чесно кажучи, саме спілкування з цими людьми додало яскравості враженням від проекту.

Більше того, рівень спікерів був дуже високим: справді унікальним досвідом для мене стало спілкування з Нураддіном Ерраді, психологом з Марокко, який працював над реінтеграцією організаторів теракту в Брюселі.

В цілому, перша частина проетку була спрямована саме на розвиток навичок з створення і розробки власних проектів та проект-менеджменту взагалі. Також, був зроблений акцент на процесі інтеграції біженців у різних країнах Європи, що було справді корисним для мене.

Друга частина, що проходила у столиці Вірменії, була набагато легшою в плані роботи, але не менш насиченою подіями. Протягом тижня, ми відвідали різні організації, які працюють з біженцями з Сирії у Єревані, серед них KASA, Aleppo, Aba Roli та офіс UNHCR. Крім того ми взяли участь у міжнародній конференції на тему міграції і міграційної кризи у Європі, вислухали цікавих спікерів та поділились власними думками.

В один з днів проекту, ми з’їздили до одного з вірменських сіл, де спробували національну кухню, а також власноруч готували вірменський лаваш і суджук. Також в цей день ми відвідали Гегардський монастир та язичницький храм Гарні. Це все допомогло мені ще краще зрозуміти вірменську культуру та відпочити від роботи над проектами.

Підсумовуючи, це були надзвичайно насичені два тижні, протягом яких я знайшов справжніх друзів, побачив дві надзвичайно гарні країни та здобув необхідні мені знання у багатьох різних сферах. Звичайно, я хочу подякувати організаторам за такі чудово організовані проекти, а також організації ІСІ за цю унікальну можливість, важливість якої для мене неможливо переоцінити”.

photo_2017-11-27_14-04-33

Apy1 (36)